II edycja konkursu

Ruszyła 2. edycja konkursu na "Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny".

ZIELONAGORAStadion Narodowy Warszawa

 Wśród laureatów 1. edycji znalazła się hala widowiskowo-sportowa w Zielonej Górze i Stadion Narodowy w Warszawie.

Celem konkursu jest nagrodzenie obiektów, wyróżniających się wybitnymi walorami architektonicznymi i funkcjonalnymi, przy których projektowaniu i realizacji w najwyższym stopniu uwzględniono ochronę środowiska naturalnego i przystosowanie dla osób niepełnosprawnych. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny” oraz „Najlepszy Obiekt Bez Barier”. 

Do konkursu można zgłaszać obiekty zbudowane bądź zmodernizowane w ciągu ostatnich 5 lat i oddane do użytkowania nie później niż do 31.12.2013 r. Mogą to być stadiony, hale sportowe, boiska piłkarskie (w tym boiska „Orlik 2012”), obiekty wodne i zimowe oraz tereny rekreacyjne  i mniejsze obiekty, np. sale gimnastyczne. Nagrody zostaną przyznane w dwóch kategoriach: „Najlepszy Obiekt Sportowy i Rekreacyjny” oraz „Najlepszy Obiekt Bez Barier”. Do konkursu nie mogą być zgłoszone obiekty nagrodzone w poprzedniej edycji.

Oceny obiektów dokonuje jury, w skład którego wchodzą przedstawiciele PKOl, PKPar, IAKS Polska oraz Stowarzyszenia Architektów Polskich.

Zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane do 15 września 2014 r. Mogą ich dokonać użytkownicy lub operatorzy obiektów, inwestorzy, architekci – generalni projektanci oraz wykonawcy. Zwycięzcy zostaną wyłonieni 31 października br.

Zobacz harmonogram konkursu >>

Zgłoszenia dokonuje się pisemnie poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego, który można pobrać ze strony internetowej www.najlepszyobiekt.pl. Do formularzy należy dołączyć plany i zdjęcia obiektów.

Pobierz regulamin i formularze >>

Dodatkowo w polskiej edycji konkursu przewidziane jest głosowanie dla Internautów, którzy wybiorą najlepszy obiekt.

Organizatorem konkursu jest Polski Komitet Olimpijski, Polski Komitet Paraolimpijski i Polskie Stowarzyszenie Rozwoju Infrastruktury Sportu i Rekreacji IAKS Polska. Partnerem merytorycznym jest Stowarzyszenie Architektów Polskich. Patronem honorowym konkursu jest Prezydent RP Bronisław Komorowski.

***

Nagroda IAKS

Co dwa lata, od 1987 roku przy wsparciu Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego oraz Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego nagradzane są obiekty wyróżniające się walorami architektonicznymi i funkcjonalnymi. Uznanie i prestiż zyskują także obiekty bez barier, dostosowane dla osób niepełnosprawnych. Nagrody przyznawane są w 7 kategoriach przez międzynarodowe jury.

 

Sponsorzy:

Image Caption
Image Caption
Image Caption
Image Caption