Do konkursu dołączyło 8 nowych obiektów. Poniżej można zapoznać się z ich sylwetkami. Aby oddać głos na wybrany obiekt należy kliknąć zdjęcie, a następnie na naszej facebookowej stronie wcisnąć "Lubię to!" pod zdjęciem.
Stadion Narodowy powstał w wyniku wyboru przez UEFA Polski i Ukrainy na gospodarzy organizowania piłkarskich mistrzostw Europy EURO 2012. Został on posadowiony w niecce istniejącego stadionu X-lecia w ten sposób, że korona ziemna dawnego stadionu stanowi cokół nowego obiektu. Bryła stadionu, dzięki swojej architekturze, użytym materiałom i nowoczesnym rozwiązaniom konstrukcyjnym daje ogólne wrażenie lekkości i dynamizmu.
Krosno (podkarpackie)
Stadion Lekkoatletyczny jest przystosowany do uprawiania niemal wszystkich konkurencji sportowych z zakresu lekkoatletyki. W skład stadionu wchodzi boisko z trawy naturalnej, bieżnia okólna sześciotorowa, bieżnia do sprintu 8 torów, tor z przeszkodami - rów z wodą, skocznia w dal i do trójskoku, skrzynia z piaskiem, skocznia wzwyż oraz pola rzutów młotem, dyskiem i oszczepem. Stadion posiada oświetlenie.
Stadion Miejski
Budowa Stadionu została zaplanowana na działce po starym stadionie, decyzja została podjęta po awansie Arki Gdynia do Ekstraklasy w związku z ogromnym zainteresowaniem społecznym piłką nożną. Stadion jest obiektem nowoczesnym spełniającym standardy UEFA. Podstawowe zalety to funkcjonalność, niskie koszty eksploatacji oraz bardzo dobre skomunikowanie z obiektu z transportem publicznym.
Zagospodarowanie doliny rzeki Uherki. Miejsce realizacji projektu wybrano ze względu na brak odpowiedniego zagospodarowania terenu, co w znaczny sposób ograniczało możliwość wykorzystywania obszaru do aktywnego wypoczynku i rekreacji. Po zbudowaniu ciągów pieszych i rowerowych biegnących wzdłuż rzeki, np. nie występuje już ryzyko kolizji z udziałem pieszych. Zadbano o zachowanie i wyeksponowanie drzew i krzewów tworzący charakterystyczne dla tego obszaru krajobraz.
Inwestycja ta przyczyniła się do poprawy wyglądu miasta oraz umożliwia mieszkańcom wszechstronny rozwój osobisty. Boisko znajduje się w pobliżu szkół nie posiadających żadnych zewnętrznych obiektów sportowych, z których mogłaby korzystać młodzież zarówno w trakcie zajęć lekcyjnych, jak i poza nimi. Boisko cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców całego miasta, szczególnie latem.
Włodawa (lubelskie)
Obiekt stanowi kompleks rekreacyjno-sportowy składający się z sali gimnastycznej wraz z zapleczem sanitarnym, galerią widokową, salą fitness, dwoma salami do gimnastyki korekcyjnej, siłownią oraz wielofunkcyjnym boiskiem zewnętrznym z trybunami dla 100 osób, z placem zabaw i infrastrukturą techniczną. Obiekt poprzez kompleksowość przyjętych rozwiązań, cechy funkcjonalno-użytkowe i architekturę w sposób naturalny jest sprzężony z krajobrazem przestrzennym wsi Orchówek.
Narodowy Stadion Rugby
Narodowy Stadion Rugby w Gdyni stanowi jeden z obiektów w tworzonym na
terenie miasta kompleksie sportowym. Zaprojektowany obiekt ma ciekawą
architekturę, został harmonijnie wkomponowany w istniejącą zabudowę i
znajdujące się wokół tereny zielone Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego,
dzięki czemu w sposób skuteczne wiąże walory przyrodnicze z ideą uprawiania
sportu.
Gdynia (pomorskie)
Hala z jednej strony stanowi dominantę widokową w otaczającym ją krajobrazie,
a z drugiej została harmonijnie wpisana w otaczający ją pejzaż.
Oryginalność obiektu została doceniona przez fachowców – znalazł się on w
prestiżowym wydawnictwie „101 najciekawszych polskich budynków dekady”. W
hali odbywa się rocznie ponad 100 imprez sportowych. Obiekt spełnia
wyśrubowane wymogi międzynarodowych federacji sportowych i jest areną wielu
imprez rangi mistrzowskiej.